Dovoz vozidel do ČR

Je možné koupit nový vůz např.v Rumunsku? Co je třeba udělat pro jeho provoz v ČR?

Vozidla LADA-VAZ vyrobená pro země Evropské unie splňují předpisy pro registraci v ČR. Vozidla vyrobená pro země jako je Ukrajina, Rusko atd., nesplňují evropské předpisy a zpravidla jsou levnější. Proto dovoz takových vozidel je velmi problematický, musejí se různě upravovat. Tím vznikají neoriginální kompletace s velmi nízkou spolehlivostí v provozu. Buhužel jsou tato vozidla některými firmami dovážena a nabízena k prodeji v ČR. Tato vozidla nemají od výrobce garanci, protože se jedná o konstrukční zásahy do vozidla a navíc jsou do některých zemí výrobcem dodávaná bez jakékoliv garance platné v ČR.

Lada - tunning

Je v ČR tunningova firma zabívající se Ladou? V Rusku jich je dost, uvažuje se o spolupraci s některou? Na koho se mám obrátit v ČR?

Montážemi doplňků a podotýkáme schválenými úpravami vozidel LADA se zabývají někteří naši dealeři. Adresy a internetové stránky jsou uvedeny v seznamu servisů nebo prodejců. V zemích jako je Rusko existuje mnoho různých úprav vozidel, které bohužel nemají žádné schválení jak od výrobce, tak splnění potřebné homologace. Proto tyto úpravy nemůžeme nabízet našim zákazníkům. Ruský trh však sledujeme a pokud se vyskytne výrobek, který je zajímavý a hlavně homologovaný, zařadíme jej do naší nabídky.

Reklamace vad

Je možné reklamovat vadu u jiného prodejce, než tam kde jsme Ladu koupili?

Samozřejmě, reklamovat vadu můžete v celé autorizované servisní síti vozidel LADA v České republice. Vozidla LADA - VAZ zakoupená v naší prodejní síti v ČR mají i celoevropskou garanci. Na našich stránkách jsou uvedeni zástupci v jednotlivých evropských zenmích. V případě nouze je možné na uvedené adrese (telefon) v konkrétní zemi, zjistit nejbližší servis vozidel Lada. Oprava vozidel zakoupených u naší společnosti a podléhající podmínkám záruky (po předložení servisní knížky), by měla být provedena bezplatně.

Lada - airbag

Mají Lady ve výbavě airbag?

Všechny modely vozidel LADA řady Kalina a Priora mají v základní výbavě airbag řidiče a spolujezdce.

Klimatizace

Existuje nejaká firma která by namontovala do Lady klimatizaci? Jaká by byla její cena?

Klimatizace je v nabídce přímo z výroby u modelů řady Kalina a Priora. Dodávají se dvě provedení: od fy. Panasonic a od fy. HCCC - Jižní Korea.

Montáž LPG

Je možné do nových vozidel LADA zamontovat zařízení na pohon plynem - LPG?

Do všech modelů vozidel řady LADA Niva, Kalina a Priora je možné zamontovat zařízení pro pohon LPG. Homologováno je zařízení dodávané firmou: AutoGas Centrum, Heydukova 1269, Strakonice, tel: 383324912-14 a montované u jejich smlovních partnerů. Zařízení od této firmy je možné zamontovat i do nových vozidel a na vozidla platí plná záruka. Záruka na montáž a zařízení pro pohon LPG se uplatňuje u organizace, která toto zařízení namontovala.

Motorové oleje - Lada

Jaký olej doporučuje výrobce do vozů LADA?

Motorové oleje: (pro 8V a 16V motory se sníženou pěnivostí), SAE: 5W-30, 5W-40, 10W-30, 10W-40, 15W-40, 20W-40, API: SG (pro 8V motory), SH a SJ (pro 16V motory), ACEA: A2/B2, CCMC: G3 nebo G4, Doporučené oleje: např. ESSO ULTRA, ESSO UNIFLO, SHELL HELIX SUPER atd.

Samosvorný diferenciál

Je možné sehnat na Nivu samosvorný diferencial?

Samosvorný diferenciál je možné zakoupit v naší servisní síti u firmy: Rallye Servis, Rychnovek u Jaroměře 51, tel: 495 220 079.

Prodloužení Nivy

Je možné po záruce, u klasické Lady Nivy, nechat dodatečně prodloužit karoserii na verzi Lada Niva Speciál?

Ano možné to je, ale pouze do jednoho roku od data výroby vozidla.

Servis vozidel v zahraničí

Platí pro vozidla Lada evropská garance?

Vozidla zakoupená u naší společnosti "CS Autolada" mají evropskou garanci. V případě závady je možné kontaktovat v konkrétní zemi zástupce vozidel Lada (seznam je uvedený na našich stránkách), kde Vám sdělí nejbližší servis vozidel Lada. Oprava v tomto servisu při splnění záručních podmínek a předložení servisní knížky bude provedena bezplatně.